#улична мода | | Trendseteri
Menu

Tag: #улична мода

Уличната мода во Милано

7026
Жените со стил во европската престолнина на модата   Модната недела во Милано е во полн тек. Освен одличните…

Стилска инспирација – Ирина…

7094
Одлично street style издание на руската убавица Топ моделот Ирина Шејк вчера се прошета низ улиците на Њујорк во…

Бојата што ќе ја…

6944
Заборавете на впечатливите бои и препуштете се на овие комбинации   Преодната сезона која ќе го најави крајот на…

Најпопуларните патики од уличната…

4749
Модели на патики што ќе ги обожавате   Импресиите од модната недела во Њујорк сеуште не стивнуваат. Откако ги…

Улична мода: Модна недела…

7228
NYFW 2020: Модата низ улиците на Њујорк   Модната недела во Њујорк е во тек, но модата не е…

Fashion Week – Милано…

3519
Јануарскиот „Fashion Week“ во Милано ги преполни улиците со најатрактивните мажи и нивните улични стајлинзи Модната престолнина – Милано,…

Најновите улични трендови во…

3194
Street style Милано: Чанти и обувки   И додека целиот фокус на модната недела во Милано, престолнината на италијанскиот…

Софија Вергара како модна…

4682
Секогаш средена од глава до пети   Светските папараци ја “фатија” Софија Вергара (47) на обична дневна прошетка. Модерната…

Моќта на славните личности

3763
Дури и Адидас, Прада и Бриони бараат амбасадори на црвениот тепих Додека повеќето од нас се вратија од зимувањето…