#улична мода | Trendseteri
Menu

Tag: #улична мода

Бојата што ќе ја…

7558
Заборавете на впечатливите бои и препуштете се на овие комбинации Преодната сезона која ќе го најави крајот на зимата…

Уличната мода во Милано

7239
Жените со стил во европската престолнина на модата   Модната недела во Милано е во полн тек. Освен одличните…

Стилска инспирација – Ирина…

7237
Одлично street style издание на руската убавица Топ моделот Ирина Шејк вчера се прошета низ улиците на Њујорк во…

Најпопуларните патики од уличната…

4979
Модели на патики што ќе ги обожавате   Импресиите од модната недела во Њујорк сеуште не стивнуваат. Откако ги…

Улична мода: Модна недела…

7814
NYFW 2020: Модата низ улиците на Њујорк   Модната недела во Њујорк е во тек, но модата не е…

Fashion Week – Милано…

3764
Јануарскиот „Fashion Week“ во Милано ги преполни улиците со најатрактивните мажи и нивните улични стајлинзи Модната престолнина – Милано,…

Најновите улични трендови во…

3382
Street style Милано: Чанти и обувки   И додека целиот фокус на модната недела во Милано, престолнината на италијанскиот…

Софија Вергара како модна…

4904
Секогаш средена од глава до пети   Светските папараци ја “фатија” Софија Вергара (47) на обична дневна прошетка. Модерната…

Моќта на славните личности

3913
Дури и Адидас, Прада и Бриони бараат амбасадори на црвениот тепих Додека повеќето од нас се вратија од зимувањето…