Најновите улични трендови во Милано | Trendseteri
Menu

Најновите улични трендови во Милано

Street style Милано: Чанти и обувки

 

И додека целиот фокус на модната недела во Милано, престолнината на италијанскиот стил беше во фантастичните модни ревии на Гучи, Прада и Фенди, ние повеќе ќе се посветиме на уличниот стил. Чантите и обувките беа главен хит низ улиците на Милано.

Во галеријата ќе можете да ги погледнете класичните парчиња од последните колекции на најголемите модни дизајнери на денешницата. Погледнете што подготвивме за вас.

Извор: Elle.hr