Улична мода: Модна недела во Њујорк | Trendseteri
Menu

Улична мода: Модна недела во Њујорк

NYFW 2020: Модата низ улиците на Њујорк

 

Модната недела во Њујорк е во тек, но модата не е само на модните писти, туку масовно се префрли и на улиците. Њујорчани ги покажаа своите стилови, дотерани на улиците, изобилство од бои, принтови, но и елегантни решенија кои ги отсликуваат трендовите за престојната есенска сезона.

Инспирирајте се од свежите изгледи на уличната мода во Њујорк, бидете храбри и експериментирајте.