Најпопуларните патики од уличната мода во Њујорк | Trendseteri
Menu

Најпопуларните патики од уличната мода во Њујорк

Модели на патики што ќе ги обожавате

 

Импресиите од модната недела во Њујорк сеуште не стивнуваат. Откако ги претставивме прекрасните креации, чантите и чизмите, впечатливиот накит од колекциите на големите модни куќи, сега малку ќе се посветиме на спортскиот стил, односно патиките.

Низ улиците на Њујорк можевме да ги видиме најдобрите модели на патики од колекциите на спортските брендови, а ние ги издвојуваме најпопуларните кои ќе бидат хит во цела 2020 година. Најк доминира низ њујоршките улици.