Уличната мода во Милано | Trendseteri
Menu

Уличната мода во Милано

Жените со стил во европската престолнина на модата

 

Модната недела во Милано е во полн тек. Освен одличните модели од најновите колекции на реномираните брендови кои се претставуваат на ревиите, на улиците можеме да видиме совршено облечени жени кои дефинитивно знаат што е стил и од кои можеме многу да научиме.

Во галеријата ви претставуваме некои од најубавите street style комбинаци каде ќе можете да се инспирирате за пролетта што доаѓа.