Fashion Week - Милано 2020 | Trendseteri
Menu

Fashion Week – Милано 2020

Јануарскиот „Fashion Week“ во Милано ги преполни улиците со најатрактивните мажи и нивните улични стајлинзи

Модната престолнина – Милано, важи за град кој секогаш знае како да ги задоволи модните апетити и на мажите и на жените.  Модните куќи и брендови ги претставија најновите колекции за мажи за сезоната есен/зима 2020 година. Покрај богатата промоција за нови модни парчиња наменети исклучиво за посилниот пол, вистинска модна атмосфера направи богатата плејада на машки улични стајлинзи кои ги преплавија улиците на Милано.

Погледнете ја галеријата…