Бојата што ќе ја одбележи следната сезона | Trendseteri
Menu

Бојата што ќе ја одбележи следната сезона

Заборавете на впечатливите бои и препуштете се на овие комбинации

 

Преодната сезона која ќе го најави крајот на зимата и почетокот на пролетта ни носи интересни модни парчиња. Меѓу модните трендови посебно место секогаш заземаат боите, а во центарот на вниманието секоја сезона е некоја нова нијанса која одеднаш ја гледаме насекаде.

Според она што можевме да го видиме на улиците на светските модни престолнини, неутралните и кафеави тонови ќе преовладуваат во следната сезона. Трендовите за новата пролетна сезона ја најавуваат беж бојата во сите нијанси, а монохроматскиот стил е посебно актуелен.

Заборавете на силните и впечатливи бои и препуштете се на беж комбинациите.