„Must have“ парчиња за оваа сезона | Trendseteri
Menu

„Must have“ парчиња за оваа сезона

Зимски парчиња облека што се задолжителни за оваа сезона


Кога станува збор за модата, потребно е да направите баланс помеѓу минливите трендови и вечните класици, а ако сакате да уживате во некои посебни пригоди, погледнете кои парчиња облека треба да ги имате за да направите совршен зимски аутфит.

 


Предимензионален џемпер

Преголемите меки џемпери се идеални за топол денски аутфит. Оваа зима, кога станува збор за плетената облека, особено се популарни нежните нијанси, па кремовиот џемпер е сè што ви треба за да бидете во тренд.


Робусни чизми

Чизмите моделирани по изгледот на мартинките се многу актуелни оваа есен и зима, а поради својата популарност веќе долго време се рангирани меѓу модните класици. Станува збор за пар чизми идеални за дневен аутфит кои одлично се комбинираат со фармерки, со капут или со мини здолниште.


Удобни фармерки

Освен што треба да ви биде топло, во фармерките треба да ви биде и удобно, така што на сите им е потребен еден класичен пар фармерки со висок струк погодни за секоја пригода.


Шешир

Шеширите се задолжителен моден додаток оваа зима. Ако сакате да имате гламурозен изглед, тој треба да ви биде омилениот зимски додаток оваа сезона.


Мала чанта

Малите правоаголни чанти и багет чантите се враќаат во мода и тие на суптилен начин ѝ даваат сосема нова димензија на вашата комбинација.


Црно сако

Црното сако е дефинитивно најголемата модна класика и е погодно за носење во речиси секоја пригода, од дневни варијанти до деловни комбинации. Оваа сезона црното сако се носи струкирано со колан со голема тока.


Впечатлив фустан

Со оглед на тоа што зимата е полна со многу поводи за излегување и забави, потребен ви е еден впечатлив фустан што најдобро ја претставува вашата женственост и елеганција.

Ако мислите дека „повеќе е подобро“, погледнете кои парчиња облека треба да ги имате затоа што оваа сезона во тренд е максимализмот.