Lenny Kravitz по скопските улици | Trendseteri
Menu

Lenny Kravitz по скопските улици

Човек, како што сме и ние! Нормални смртници!


Лени Кравиц пристигна во нашата земја, два дена порано пред долгонајавуваниот концерт закажан на 3 мај во ВИП арената „Борис Трајковски“. 

Американскиот пејач, автор, актер и продуцент на изненадување на неговите фанови прошета низ Старата скопска чаршија, се фотографираше, делеше автограми, пееше со деца.

-Прекрасен ден поминат со преубави луѓе- напиша тој под видеото од Скопје.