Skopje | Trendseteri
Menu

Tag: Skopje

Lenny Kravitz по скопските…

5057
Човек, како што сме и ние! Нормални смртници! Лени Кравиц пристигна во нашата земја, два дена порано пред долгонајавуваниот…

Скопски Виз Ер Маратон…

43208
Скопски Виз Ер Маратон – многу повеќе од обична 3 часовна трка   Подготовките за најголемото маратонско случување во…

Brunch @ Four

2227
  За прв пат во Македонија со понуда на „Brunch“   Во многу држави во светот, рестораните во недела…

Браво Скопје

1824
Смештај дан требит? Ама бесплатено, з´ш немаме платно   Скопје и скопјаните го покажуваат правото лице. Огромниот пораст на…

„UEFA Super Cup“ и…

1429
Град Скопје со промотивно видео за „UEFA  Cup“   Град Скопје објави промотивно видео во пресрет на финалето на…

Галерија на Наташа Беквалац…

18660
Наташа Беквалац со феноменална журка во DejaVu   Погледнете ја галеријата од петочната AfterWork забава со Наташа Беквалац vo…

Fun House за нашите…

7385
Се отвара најголемата игротека во Скопје – Fun House Точно за денот на шегата, 1. Април, отвара најголемата игротека…

DejaVu Capitol Mall

3400
DejaVu – лидер во гастрономијата во Македонија   DejaVu е еден од најпрепознатливите брендови во гастрономијата во Македонија. Поред…