Меланија Трамп во беспрекорно издание | Trendseteri
Menu

Меланија Трамп во беспрекорно издание

Уште една модна лекција на првата дама на САД

 

Првата дама на САД во едно од нејзините најдобри модни изданија ја заврши неколкудневната посета на Индија со нејзиниот сопруг Доналд Трамп.

Меланија носеше беспрекорна монохроматска комбинација, розева креација на Каролина Херера во која изгледаше женствено и префинето.  

Иако високите потпетици се нејзиниот заштитен знак, овој пат Мелани се одлучи за рамни балеринки од брендот Aquazzura, исто во розева боја со везени детали – ѕвездички, а нејзиниот стајлинг го заокружи со обетки изработени во стил на традиционалниот индиски накит.