Познатите со најголем број Инстаграм следачи | Trendseteri
Menu

Познатите со најголем број Инстаграм следачи

Топ 10 најпопуларни Инстаграм профили во светот

 

Освен што Инстаграм со 10 години постоење е една од најпопуларните социјални мрежи, стана и водечки медиум за комуникација и маркетинг и го создаде, до тогаш непознатиот свет на инфлуенсери.

Познатите ѕвезди владеат со Инстаграм, тоа е сигурно, но вечното прашање: Кои од нив се најпопуларни?

10. Нејмар – 133 милиони следачи

9. Бијонсе – 140 милиони следачи

8. Лео Меси – 142 милиони следачи

7. Ким Кардашијан – 159 милиони следачи

6. Кајли Џенер – 161 милион следачи

5. Селена Гомез – 167 милиони следачи

4. Двејн “The Rock” Џонсон – 170 милиони следачи

3. Ариана Гранде – 174 милиони следачи

2. Кристијано Роналдо – 202 милиони следачи

1. Инстаграм – 332 милиони следачи