Мотивација | Trendseteri
Menu

Tag: Мотивација

Тајните на привлечноста, тајните…

28931
Тајните на привлечноста, тајните за успехот: Како зрачиш, така и привлекуваш!   Законот за привлечност гласи: нема граници што…

Двејн “The Rock” Џонсон

6322
Тајните на успехот на “Карпата”   Од играч на американски фудбал, кечер, па до најплатениот актер во Холивуд, Двејн…

Најголемите пречки кон успехот…

2796
Избришете го вашето ‘ама’   Колкупати твоето ‘ама’ станало пречка за твоите сништа? ‘Сакам да вежбам, ама многу сум…

Како Џеф Безос станал…

5589
Џеф Безос – сопственикот на “Amazon.com” Џеф Безос е американски претприемач, основач и извршен директор на компанијата за трговски…

Ова е најдобрата книга…

2977
Многумина често го поставуваат ова прашање: "Која е најдобрата книга што треба да ја прочитам"? Одговорот на ова прашање…

Нема ризик кога си…

4795
Стив Џобс и Стив Вознијак ја основале компанијата Епл во своите дваесетти години и тие тврдат дека немале ништо…

Учете од најуспешните

2894
Учете од вистинските лидери. Тајните на сериозно успешни луѓе Успехот… Само на Амазон можете да пронајдете повеќе од 30…

Зошто не треба да…

5343
Неколку факти зошто не треба да ви е битно туѓото мислење   Често заради страв или несигурност „што другите…

Овие работи треба да…

3109
За да бидете по опуштени и среќни, потребно е да започнете со напуштање на одредени работи од вашето минато…

Убавицата и ѕверот

6991
Бајка која крие важна животна лекција   Оваа бајка може да не научи многу за некои делови од себе…