Бела Хадид | Trendseteri
Menu

Tag: Бела Хадид

Новата модна опсесија

6871
Чантата која ја сакаат сите   Сите модни инфлуенсерки кои на социјалните мрежи бројат повеќе од 100.000 следачи, како…

Најдобрите модни изданија на…

7475
Импресивен и секси стил кој провлекува внимание каде и да се појави   Топ моделот Бела Хадид (23) која…

Највпечатливиот накит од високата…

7495
Модна недела Њујорк 2020   За време на модната недела на високата мода во Њујорк, освен прекрасните креации, чанти…

Кендал и сестрите Хадид…

6136
Бурбери кампања за сезоната пролет/лето 2020   Британската луксузна куќа Бурбери тукушто ја објави новата кампања во која главни…

Женски бенд од 80-тите…

6569
Прекрасна кампања на Moschino   Познатиот моден фотограф Стивен Мејсел во својата долгогодишна кариера сними безброј едиторијали, насловни страници…

Новите Miu Miu чанти…

7376
Нова колекција на италијанскиот бренд Miu Miu   Реномираната италијанска модна куќа Miu Miu излезе со новата кампања Casa…

Бела Хадид прогласена за…

9931
Таа е навистина совршена Манекенката Бела Хадид (23) е прогласена за најубавата жена на светот од тимот на научници…

Бела Хадид блесна во…

2398
Бела Хадид не остава никого рамнодушен На премиерата на „Rocketman“, биографскиот музички филм за животот на Елтон Џон, присуствуваа…