Бела Хадид прогласена за најубавата жена на светот | | Trendseteri
Menu

Бела Хадид прогласена за најубавата жена на светот

Таа е навистина совршена

Манекенката Бела Хадид (23) е прогласена за најубавата жена на светот од тимот на научници кои се занимаваат дури и со најситните детали на лицето. 

Според нивната анализа, жена која има совршено пропорционално лице, со поклопување од 94%, е манекенката Бела Хадид. Со овие пропорции, таа е пример за вистинско физичко совршенство.

На второ место се најде Бијонсе, по неа е глумицата Амбер Херд, а во топ-10 се најдоа Аријана Гранде, Тејлор Свифт, Кејт Мос, Скарлет Јохансон, Натали Портман, Кејти Пери и Кара Делевињ.

Инстаграм bellahadid