Највпечатливиот накит од високата мода во Њујорк | Trendseteri
Menu

Највпечатливиот накит од високата мода во Њујорк

Модна недела Њујорк 2020

 

За време на модната недела на високата мода во Њујорк, освен прекрасните креации, чанти и чизми, вниманието го привлече и впечатливиот накит од колекциите на големите модни куќи. За сезоната пролет/лето 2020 дизајнерите предложија ѓердани со крупни алки, предимензионирани обетки во форма на пердуви и интересни алки кои во продолжение ќе можете да ги видите.