Со најдобра утакмица не стигнавме до победа | Trendseteri
Menu

Со најдобра утакмица не стигнавме до победа

Македонија на колена пред Чесите

 

Иако со најголемо водство од 4 гола во текот на утакмицата, нашата ракометарна репрезрнтација не успеа да ја тепа Чешка и изгуби со еден гола разлига. Останува да се бориме за учество на полуфинале против Данска.

Најдобар гол на мечот постигна Мартин Велковски

 

Мартин Велковски со гол на мечот MKD – CZE

#trendseteri – Најдобар гол на мечот на Мартин Велковски за водството од 9 – 6 против Чешка

Posted by Трендсетери on Dienstag, 23. Januar 2018