Подигнете го спортскиот дух: Плејлиста за вежбање | Trendseteri
Menu

Подигнете го спортскиот дух: Плејлиста за вежбање

Пуштете ги звучниците на најгласно и почнете со тренинг!

 

Повеќето од нас не можат да си го замислат вежбањето без музика. Според научните студии докажано е дека музиката го подобрува ефектот, мотивацијата и помага бргу да заборавите на болката во мускулите. Слушањето на песна која совршено се вклопува со одреден вид тренинг ја зголемува мотивацијата повеќе и од енергетски пијалак.

Без разлика дали ви треба ритам, мелодија или нешто сосема друго за да добиете мотивација, некоја од следниве песни сигурно ќе го подигне вашиот спотски дух. Пуштете ги звучниците на најгласно и почнете со тренинг!

Drop It Like It’s Hot” by Snoop Dogg feat. Pharrell Williams

“Let Me Blow Ya Mind” by Eve feat. Gwen Stefani

“1, 2 Step” by Ciara feat. Missy Elliott

“Lose Control” by Missy Elliott feat. Ciara and Fat Man Scoop

“Check on It” by Beyoncé feat. Bun B and Slim Thug

“Get Low” by Lil Jon and the Eastside Boyz feat. Ying Yang Twins

“Hot in Herre” by Nelly

“Tipsy” by J-Kwon

“Get Ur Freak On” by Missy Elliott

“What’s Luv?” by Fat Joe feat. Ja Rule and Ashanti

“Work It” by Missy Elliott

“Grindin'” by Clipse

“Lean Back” by Terror Squad feat. Fat Joe and Remy Ma

“Gold Digger” by Kanye West feat. Jamie Foxx

“Milkshake” by Kelis

“Whistle While You Twurk” by Ying Yang Twins

“Stand Up” by Ludacris feat. Shawnna

“Wobble Wobble” by 504 Boyz

“Bounce With Me” by Lil Bow Wow feat. Xscape

“It’s OK” by Slimm Calhoun feat. André 3000