Милано | Trendseteri
Menu

Tag: Милано

Новата Гучи колекција во…

3688
Модната ревија на Gucci Синоќа на модните писти на Милано се одржа ревијата за новата колекција на Гучи за…

Модната ревија на MAX…

7648
Max Mara Runway Show Милано 2020 Погледнете ја модната ревија за најновата колекција на Max Mara во Милано…

Уличната мода во Милано

7591
Жените со стил во европската престолнина на модата   Модната недела во Милано е во полн тек. Освен одличните…

Fashion Week – Милано…

4105
Јануарскиот „Fashion Week“ во Милано ги преполни улиците со најатрактивните мажи и нивните улични стајлинзи Модната престолнина – Милано,…

Најновите улични трендови во…

3723
Street style Милано: Чанти и обувки   И додека целиот фокус на модната недела во Милано, престолнината на италијанскиот…

Погледнете ги нај лудите…

1640
Заврши машката модна недела во Милано Погледнете што сè прошета по улиците.   Од шарени капути до патики во…