Адријана Лима | | Trendseteri
Menu

Tag: Адријана Лима

Џејмс Бонд во женска…

5639
Адријана Лима, Џиџи Хадид, Ирина Шејк и Џоан Смалс Иако модата во светот се менуваше и еволуираше низ годините,…

Адријана Лима и ПУМА

6828
Згодната Адријана Лима во новата кампања на ПУМА   Супермоделот Адријана Лима е ѕвезда во новата кампања за спортскиот…

Victora’s Secret Show нема…

3087
Крајот на една ера     Некогаш најобожаваниот бренд за долна облека е вистински пример што им се случува…

Адријана Лима со моќна…

4466
Бразилската убавица вешто украла воздишки со своето позирање Бразилскиот супермодел Адријана Лима (38)  на доделувањето на MTV (Videoa Music…

Адријана Лима пристигна во…

2086
Прекрасна и во во „грди чизмички“ Адријана Лима е едно добро познато име во модната индустрија, која пристигна и…