Адријана Лима пристигна во Кан | Trendseteri
Menu

Адријана Лима пристигна во Кан

Прекрасна и во во „грди чизмички“


Адријана Лима е едно добро познато име во модната индустрија, која пристигна и во Кан, за филмскиот фестивал.

37-годишната Бразилка пристигна облечена лежерно, во бела ролка, тексас комплет и чизмички кои на прв поглед никогаш не би ги облекле.

Сепак, Адријана успеа да направи моден погодок од нив:

Во познато издание се појави на премиерата на француската драма „Oh Mercy“ на канскиот фестивал