Коктел на неделата "The Aviary NYC Mimosa" | Trendseteri
Menu

Коктел на неделата “The Aviary NYC Mimosa”

Уживајте во вкусот на Harvey Wallbanger и шампањ

 

200 мл. сок од портокал

60 мл. Galliano ликер

60 мл. вода

15 мл. BroVo Curacao

15 мл. Шербет

15 мл. Свеж сок од лимон

15 мл. свеж сок од лимета

Се шејкаат состојките и се замрзнувааат во големи калапи за коцки мраз – што поголеми коцки тоа подобро. Ставете коцка мраз во висока чаша и одозгора ставете шампањ.

Маестрално! Уживајте во викендот.