Коктел на неделата: Chiki | Trendseteri
Menu

Коктел на неделата: Chiki

Вистинско петочко освежување

 

Вештите раце на шанкерите од Strada Café во Велес направија коктел во кој веруваме дека максимално ќе уживате, доколку сте љубители на водка.

Вистинско петочно освежување.

Потребни состојки:

40 мл. водка

15 мл. Кампари

20 мл. свеж сок од лимон

20 мл. шербет

40 мл. сок од портокал

20 мл. сируп од цитрон

10 мл. сок од брусница

Сите состојки се шејкаат и се служи во ниска чаша полна со мраз. За декореција кора од портокал и парчиња малини.