Кул кафуле со стил | Trendseteri
Menu

Кул кафуле со стил

Дизајнерско кафуле кое изгледа тотално кул

 

Во деловната зграда Finsbury Avenue во Лондон една генијална дизајнерка инсталираше мини кафич кој целиот простор го подигна на едно повисоко ниво.

Се работи за британската дизајнерка Morag Myerscough. Во зградата се наоѓаат канцеларии и деловни простории, а од неодамна и шарениот кафич во кој вработените можат да се опуштат на кафенце и да се одморат.

Дали би сакале и вие да испиете едно кафе во ова кафуле?