ARMIN VAN BUUREN | Trendseteri
Menu

ARMIN VAN BUUREN

ARMIN VAN BUUREN @ OHRID CALLING

 

Еден од најдобрите, можно и најдбриот „DJ“ во свет денес ќе настапува на „OHRID CALLING“. Холанџанецот „Armin van Buuren“, кралот на „Trance“ повеќе од една деценија привлекува публика од цел свет.  Со неговите 42 години  е еден од постарите ДиЏеји на музичката сцена воедно и еден од ретките кој настапува со сопственото име.

По спектаклот на „Dimitri Vegas & Like Mike“ на 1. август на „OHRID CALLING“ со над 10.000 гости, Авалон, т.е. оргиназаторот, очекува повеќе од 15.000 рекордни гости за „Armin van Buuren“.

Ние од Трендсетери сакаме да му се заблагодариме на Бобан Милошески и неговиот Авалон  за тоа што ни го осветлувате барем малку ова музичко сивило во Македонија.

Dimitri Vegas & Like Mike (Galerija)

Погледнете што ве очекува! Armin van Buuren live @ Tomorrowland 2018