мода | | Trendseteri
Menu

Tag: мода

Парчиња за тренди стајлинзи…

2037
За сите жени со стил За овој период од годината, главен приоритет во облекувањето секако е да ни биде…

Стилски трикови за бизнис…

2111
Зрачете со самодоверба и моќ   Облеката која ја носиме има огромно влијание на тоа како се чувствуваме и…

Модата на Британските Модни…

2599
Наоми Кемпбел, Ријана, Ирина Шејк, Џулија Робертс…   Големата ноќ на британската модна индустрија ги привлече најдобрите модни дизајнери,…

Шик облека за вежбање…

1826
Не се улежувајте во зимскиот период кој што ни претстои, останете активни   Вежбањето знае да биде тешко во…

Совршен контраст

2096
Неколку начини на кои можете да носите здолниште и џемпер во текот на оваа есен Есента е време кога…

Бидете подготвени за модерен…

2981
Оваа есен во вашиот плакар морате да ги имате овие парчиња Оваа сезона модните трендови се феноменални, а одредени…

Светска модна кампања во…

1522
Кампања со светски стандарди на плоштадот Македонија   Плоштадот Македонија беше локацијата каде беше направена модна кампања со раскошни…

Фенди со нова колекција…

2018
Fendi чанта наречена Карлиграфија   Италијанскиот моден бренд Фенди излезе со нова специјална чанта наречена Карлиграфија, во чест на…

Одело + патики: Како…

2099
Стилски комбинации на одело и патики   Најчесто оделото го одбирате со елегантни високи потпетици, дали се тоа свечени…

Удобни, шик и модерни

2609
Бидете природни, бидете свои и уникатни Како што температурите се спуштаат и времето заладува, така ни доаѓа потребата за…