Топли црвени џемпери | Trendseteri
Menu

Топли црвени џемпери

„Љубов на прв поглед“ на секоја жена во зима


Топлите плетки се најголемата зимска љубов на жените кога температурите ќе паднат под нулата, а кога доаѓаат во црвена боја – тогаш се погодок кој без исклучок го освојува женското срце.

Црвените џемпери, покрај тоа што имаат празнична нота, одговараат на секој стил и на секоја комбинација од темни и неутрални бои.

Меките џемпери во црвена боја добро одат со обичен пар фармерки, со дезенирани хулахопки доколку се со должина над колената, но и со кожени хеланки и високи чизми.

Издвоивме неколку модели на црвени џемпери кои секоја жена ќе ги посака оваа сезона:

Погледнете ги и и моделите „Бела ролка“