Бела+крем – супер комбинација за софистициран изглед | Trendseteri
Menu

Бела+крем – супер комбинација за софистициран изглед

Две бои кои кога ќе ги споите добивате луксузни модни комбинации


Иако привршуваат топлите денови, не значи дека треба да се откажеме од стилските комбинации во светли нијанси, туку напротив, треба да ги ставиме на прво место.

Тие се совршен почеток на секоја модна приказна која сакате да изгледа луксузно и префинето, независно дали се работи за зимски плетки или летни, лелеави материјали.

Белата во комбинација со крем тоновите има потенцијал од вас да направи стилска икона.

Кремастите тонови може да варираат од нежни и пудрести, до нијанса на карамела.

Модната формула за луксузни модни комбинации изгледа вака: