"Медена Земја" - Погледнете го целиот филм | Trendseteri
Menu

“Медена Земја” – Погледнете го целиот филм

Honeyland – Македонското ремек дело со номинација за два Оскари

 

Македонскиот документарен филм “Медена Земја” или “Honeyland”, ремек дело од режисерите Тамара Котевска и Љубомир Стефанов се накити со многу награди на меѓународни филмски фестивали минатата година и со номинација за Оскар во две категории.

Филмот ќе се натпреварува во категориите: најдобар документарен филм и најдобар меѓународен долгометражен филм.

Во продолжение, можете да го погледнете филмот…