honeyland | | Trendseteri
Menu

Tag: honeyland

На ручек со колегите

13622
Лабаво – Тамара, Љубо, Љума, Фејми и Атанас на ручек со Роберт де Ниро, Ал Пачино, ди Каприо, Бред…

“Медена Земја” добитник на…

3114
Љума и Даут од “Медена земја” ја добија најпрестижната награда за кинематографија   Нашите Самир Љума и Фејми Даут…

“Медена Земја” – Погледнете…

7820
Honeyland – Македонското ремек дело со номинација за два Оскари   Македонскиот документарен филм “Медена Земја” или “Honeyland”, ремек…

„Медена земја“ за Оскар…

4952
„Медена земја“ во потесниот избор за номинации за Оскар во две категории После повеќе од 24 години повторно имаме…