Место за секој Трендсетер | Trendseteri
Menu

Место за секој Трендсетер

Место, задолжително за секој трендсетер – „Laki Hotel & Spa“ во Охрид

 

Охридската хотелска понуда од неодамна е побогата за уште еден луксузен хотел, кој навистина се одвојува од сите останати во стил и дезен.

Хотелскиот комплекс „Laki Hotel & Spa“ кој се наоѓа на Охридската ривиера веднаш после Св. Стефан, е новиот хотелски Бренд во Охрид. Хотелот со 4 ѕвезди е една од најголемите инвестиции во Охрид  во овој бизнис за изминативе 20-тина години.

Надворешниот и дезенот на собите се направени во многу модерен стил. Поред надворешниот базен, хотелот располага со Спа центар кој има и внатрешен базен, џакузи, ароматерапи бања, парна бања и сауна. Ресторанот во прекрасен амбјент ви нуди одлично мени.

Наша препорака… биди трендсетер, бидејќи вреди да се посети.

Photo: Stojan Stojanovski – 2s Studio