Бел кошула-фустан | Trendseteri
Menu

Бел кошула-фустан

Бел и краток, ќе биде апсолутен хит ова лето

 

Во мода беа уште минатата сезона, а очекувано ќе се врати и оваа. Поради сегашната ситуација со изолација и депресија, дефинитвно е сигурно дека ова парче, што пократко и бело, ќе доминира низ улиците ова лето.

Фустаните кои изгледаат како долги кошули во краток рок ги освоија симпатиите на бројни фанови на модата кои сигурно уште некое време нема да се откажат од ова практично и шик парче кое може да се носи од утро до вечер.

Нивната магија е во тоа што истовремено се класични и модерни, едноставни и ефектни па лесно може да глумат и деловно и лежерно парче, што најмногу зависи од изборот на обувки.