Хороскоп Скорпија | Trendseteri
Menu

Хороскоп Скорпија

Бизнис хороскоп Скорпија – Април 2018

 

Скорпиите кои се во постојан работен однос во рамките на овој месец ќе се соочат со потешкотии во комуникацијата со колегите и подредените. Погрешно време за оние кои сакаат да го прошируваат тимот на соработници, како и за промени во организациската структура. Период во кој може да почуствуваат промени во позитивна насока е после фазата на младата Месечина бидејќи се паѓа токму во поле на работа, па оттука и олеснителни околности да се решат истите. Истовремено, Април носи изобилство на финансиски план кај оние чија работа е хонорарна, како и кај оние кои заработуваат од своите таленти и занает.

Можности за остварување на партнерска соработка која е препорачлива да се иницира во втората половина од месецот. Последната недела од Април носи разврска на професионален план и поставување на темели кај оние кои имаат долгорочни планови.

Поволни датуми: 2,3,7 и 8.
Неповолни датуми: 10,11,23 и 24.

 

Овен   Бик   Близнаци   Рак

 

Лав   Девица Вага  Скорпија

 

Стрелец  Јарец  Водолија  Риби