Хороскоп за месец мај | Trendseteri
Menu

Хороскоп за месец мај

Љубовен хороскоп за месец мај

 

Поважни планетарни промени за овој месец: Млада Месечина на 15ти. Полна Месечина на 29ти. Сонцето преоѓа во Близнаци на 21ви. И Венера и Марс исто така го менуваат знакот на престој, Венера на 19ти во Рак, а Марс на 16ти во Водолија.

 

 
ОВЕН                       БИК

 
БИЗНАЦИ              РАК

 

  
ЛАВ                     ДЕВИЦА

 
ВАГА                  СКОРПИЈА

  
СТРЕЛЕЦ                ЈАРЕЦ

  
ВОДОЛИЈА            РИБИ