2020 | | Trendseteri
Menu

Tag: 2020

Пролетни трендови за нанесување…

15523
Правилно нанесување на ајлајнерот според обликот на очите за актуелните трендови   Кога ќе успеете да го пронајдете најдобриот…

Хит обувки за пролет…

20529
Овие модели на обувки ќе бидат најмодерни оваа пролет   Со почетокот на новата сезона, модните магазини, меѓу кои…

Карневалот во Рио де…

7481
Забава, танцови и уживање   Во тек е најголемиот, најлудиот и највеселиот спектакл во светот – карневалот во Рио…

Највпечатливи чевли од модните…

4984
“Фрлете” поглед на најдобрите модели од сите модни недели Се наоѓаме во сезоната на светските модни недели, па затоа…

Новата Гучи колекција во…

3043
Модната ревија на Gucci Синоќа на модните писти на Милано се одржа ревијата за новата колекција на Гучи за…

Модната ревија на MAX…

7114
Max Mara Runway Show Милано 2020 Погледнете ја модната ревија за најновата колекција на Max Mara во Милано…

Уличната мода во Милано

7026
Жените со стил во европската престолнина на модата   Модната недела во Милано е во полн тек. Освен одличните…

Најпосакуваните чевли

9076
LFW: Погледнете што ќе биде актуелно во 2020 година   Најпознатите светски куќи ги презентираа колекциите за сезоната пролет/лето…

Најдобрите ревии од модната…

4268
Модна недела Лондон 2020   Со завршувањето на Лондонската модна недела, време е да се посветиме на најдобрите ревии…

Чанти за впечатлив и…

5090
Најдобрите чанти на Диор, Ботега Венета и други…   За најдобрите чанти секогаш можеме да се инспирираме од уличната…