За нив годините се само бројка | Trendseteri
Menu

За нив годините се само бројка

Познатите дами ги открија нивните тајни за одржување на беспрекорниот изглед

 

Овие познати дами никогаш не изгледале поубаво, а ова се нивните тајни

Познатите актерки, манекенки и пејачки посебно внимание посветуваат на изгледот, затоа што постојано се во центарот на вниманието.

Еве како ја негуваат својата кожа и ја одржуваат младоликоста.

 

Claudia Schiffer- 48

Познатата германска манекенк не само што пие многу вода, таа и се мие исклучиво само со вода. Признала дека сака да го мие лицето со посебна вода после што кожата и сјае. Незнаеме дали е дестилирана или минерална, но знаеме дека во секој случај многу вода е нејзината тајна.

 

Demi Moore- 55

Тајната на нејзината младоликост е добра нега која вклучува потребна хидратација на кожа.
„Без оглед на тоа колку е доцна, кога ќе дојдам дома, одвојувам време темелно да го исчистам лицето и да го хидратирам“-кажа таа во една прилика.

 

Julia Roberts- 51

Julia тврди дека неносењето на шминка константно како другите е тајната на нејзиниот младешки изглед. Таа тврди дека никогаш не носи шминка кога не работи.

 

Elle Macpherson- 53 и Christie Brinkley- 64

Овие два модела веруваат дека со редовен пилинг кожата изгледа беспрекорно, тие се колнат дека нивната кожа е совршена само затоа што секојдневно употребуваат пилинг.

 

Meryl Streep- 69

Оваа ѕвезда и понатаму изгледа совршено како кога била млада. Нејзината тајна е органска храна, таа тврди дека нејзината кожа е сјајна затоа што конзумира само органски производи.

 

Helen Hunt- 55 и Julianne Moore- 57

Овие две дами тврдат дека заштитниот фактор е нивната тајна, дури и додека се во ладовина.

 

Emma Thompson- 59

Британската актерка обожава да вежба и кажува дека редовните вежби се тајна на нејзиниотмладолик изглед. Редовно оди на пилатес и доста шета.