Вардар е шампион на Европа!!! | Trendseteri
Menu

Вардар е шампион на Европа!!!

Вардар е шампион на Европа. Го победи ПСЖ со 24-23

 

Вардар е европски шампион, македонскиот тим го победи ПСЖ со 24:23 со гол во последната секунда на Чупиќ и седна на континенталниот трон испишувајќи историја за спортот во нашата земја!

Македонија го слави Вардар, „црвено-црните“ се новиот ракометен европски шампион, историски ден за македонскиот спорт! Уште една магична партија на Вардар, по Барселона падна и големиот ПСЖ пред момците на Раул Гонзалез, каков ден!

Погледнете го победничкиот гол, момент за паметење, видео што нема да ве остави рамнодушни…

МАКЕДОНИЈООООООООООООО СЛАВВВВИИИИИИ ВАРДАР ШАМПИОННННННННННННННН

Posted by Спортисимо Македонисимо on Sonntag, 4. Juni 2017

Моментот!We are the champions! ?Споделете!

Posted by МАКЕДОНИЈА – MACEDONIA on Sonntag, 4. Juni 2017