Одлични трикови за ниските девојки | Trendseteri
Menu

Одлични трикови за ниските девојки

Како да изгледате повисоки во рамни чевли

 

Неколку трикови за џебните Венери

Високите потпетици не се единствениот начин да изгледате повисоки. Ако сте пониска и не сте љубител на високите потпетици, имаме прекрасни вести за вас, постојат неколку стилски трикови со чија помош ќе можете визуелно да ја издолжите вашата фигура со рамни чевли, па дури и во патики.

 

Покажете ги глуждовите
Панталони со нешто пократки ногавици можат визуелно да ги издолжат нозете во комбинација со рамни чевли. За подобар ефект одберете чевли со V израз кои ќе направат чуда за вашите нозе и целата фигура. Во спротивно, доколку одберете кратки чизми со тие панталони ќе имате потполно спротивен ефект.

 

Носете кратки здолништа
Фустаните и здолништата над колена секогаш е подобро да се комбинираат со рамни чевли, затоа што во комбинација со високи, ризикувате да изгледате ефтино. Носите ги со балетанки, мокасини па може и патики, но избегнувајте чизми, затоа что ќе ве направат уште пократки.

 

Бирајте „oversize“ маици
Комбинација на предимензионални маици и џемпери со тесни панталони, визуелно ќе ги направи вашите нозе повитки и подолги, без проблем какви чевли носите.

 

Гардероба со прорез
Долгите здолништа и фустани со прорез создаваат илузија на долги и витки нозе, а во тој слушај чевлите не играат никаква улога.

 

Вертикални линии
Наједноставен начин да изгледате повисоки без да носите високи потпетици е да облечете фустан, здолниште или панталони со линии. Дополнително е тоа што во такви парчиња изгледате и послаби.