Финалето на овогодишниот UEFA Supercup во Скопје | Trendseteri
Menu

Supercup 2017

Финалето на овогодишниот UEFA Supercup се одржува во Скопје

 

Финалната утакмица ја играат Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.  Кој и да тепа на финалето, победници треба да бидат Скопјаните. Нека помине сè во најдобар ред и мир и да имаме трпение и разбирање за посебниот сообраќајен режим и блокираните улици. Тоа се прави од безбедносни причини токму за жителите.