Стрит стајл трендови за оваа година | Trendseteri
Menu

Стрит стајл трендови за оваа година

Лабаво преку цела недела, наместо само за викенд


Ги анализиравме трендовите за 2021 година што може да се видат на модните писти, како и поврзаните сезонски „must-have“ парчиња.

Најдобрите пролетни стилови кои ни даваат предвкус за летото, избалансирани помеѓу секојденвно и смело.

Кожена јакна, искинати фармерки и старки. Комотен стил во кој може и поладневиот коктел да го пиете.


Комотна кошула со лежерни панталони и чизми со високи потпетици.


За дами со стил! Очила за сонце, свилен фустан и бели патики. 


Оверсајз одело со патики. Смело, но секси!