Совршени веѓи за миг | Trendseteri
Menu

Совршени веѓи за миг

Природни и убави

 

Сакате да ги нагласите веѓите, а да изгледаат природно?

Потребни ви се само пинцета и молив за веѓи кој е за нијанса посветол од бојата на вашата кожа, но и во согласност со вашиот тен.

Со моливчето обојте ги врвовите на пинцетата и со неа поминете низ веѓите, така што над и под нив ќе добиете линија.

Потоа, земете четка за веѓи или стара маскара и исчеткајте ги веѓите во форма на нивниот раст.

Ќе добиете совршено нацртани и обоени веѓи.

За крај уште една препорака. Внимавајте на пропорците на веѓите со вашето лице!