Сигурни модни формули за секоја жена | Trendseteri
Menu

Сигурни модни формули за секоја жена

Што да облечете кога не знаете како треба да се облечете?


Сите сме се нашле во ситуација кога сме поканети на некој настан или некое случување, но не знаеме како треба да изгледаме – дали да облечеме елегантен фустан или сепак елегантни панталони се сосема доволни?

Во овој случај, правилото „помалку е повеќе“ не важи. Затоа вреди да се потпрете на проверени, сигурни модни формули кои важат за секоја можна ситуација.Миди фустан со А крој, штикли, наметка или капут, зависно од сезонатаКласични елегантни панталони, ролка и салонкиЦрно-бел минимализамМоќта на црвениот фустан со „голи“ штиклиКошула со машна околу вратот, тесно миди здолниште и штиклиКласично одело со женствен накитЕлегантен комбинезон со високи потпетици