Емилија Ратајковски враќа моден детаљ од 80-тите | Trendseteri
Menu

Емилија Ратајковски враќа моден детаљ од 80-тите

Емилија Ратајковски го враќа широкиот ремен и големата тока во мода


Како сè во модата, така се враќа и еден аксесоар од 80-тите во мода. Ова лето многу ѕвезди, од кои и Бела Хадид, се појавија со широк ремен со голема тока во јавност и го вратија модниот тренд од 80-тите. 

Вчера во Париз беше видена Емилија Ратајковски токму во еден таков аутфит. Широк ремен со голема златна тока, горен топ и тесно здолниште од брендот Black & Brown.

Пораката на овие ѕвезди е повеќе од јасна „Go big or go home!“