15 работи кои мажите не ги разбираат кај жените | Trendseteri
Menu

15 работи кои мажите не ги разбираат кај жените

Побаравме мажите да го споделат своето мислење за тоа што категорично не го разбираат кај жените

 

Погледнете за што се работи, можеби ќе се потрудите да им објасните

1. Зошто се толку среќни кога конечно ќе го извадат градникот кога ќе дојдат дома после работа навечер?
2. Зошто секогаш кажуваат дека сè е во ред кога тоа воопшто не е?
3. Зошто не го разбираат како комплимент свиркањето за убава жена на улица?
4. Зошто даваат толку многу пари за долен веш?

5. Зошто купувањето на фармерки за нив е пекол?
6. Зошто имаат толку многу перници на сите софи и кревети?
7. Зошто им треба друга кошула, фустан или облека кога веќе имаат ист модел?
8. Зошто обичното шминкање одзима толку многу време?

9. Зошто кога се фотографираат, се трудат да го пронајдат правиот агол?
10. Зошто имаат толку големи стомачни болки за време на циклусот?
11. Зошто секогаш прашуваат дали се дебели?
12. Зошто им се допаѓаат необични романтични комедии?

13. Зошто во бањата имаат 400 различни шишенца?
14. Зошто ги мразат другите жени?
15. Зошто им требаат 10 нијанси црвен кармин или лак за нокти?