Машка модна недела во Париз | | Trendseteri
Menu

Машка модна недела во Париз

Најдобрите дизајнерски парчиња за посилниот пол

 

Изминативе денови Париз живее во духот на машката мода. Токму тамо се случува едно од највозбудливите модни настани во светот – париската модна недела.

Светските познати дизајнери ги претставуваат своите најдобри парчиња креирани специјално за посилниот пол за сезоната есен/зима 2020 година.

Во продолжение погледнете во галеријата на уличниот стил од модната недела во Париз и пишете ни во коментари кој аутфит најмногу ви се допаѓа.