Инспирација за вашата новогодишна шминка | Trendseteri
Menu

Инспирација за вашата новогодишна шминка

Мејкап за беспрекорен изглед

 

Се наближува најлудата ноќ од годината, па време е да размислите за вашата шминка за да изгледате беспрекорно.

Светкавите очи и црвените усни се секогаш прв избор на девојките и жените кои сакаат празнично да ја дочекаат новата година. Но, тоа не е единствениот стил кој можете да го примените во најлудата ноќ.

Ви предлагаме неколку чекор по чекор туторијали за вашиот новогодишен мејкап…

Златно-розев поглед

Новогодишна елка

Црвен кармин

Вирална сензација

“Gold” луксуз

Природна убавина

Златна-зелена елеганција

Слатка Пинк варијанта

Црвено, црвено, црвено и црвено

Златно-бронзен гламур