Моден хит за ова лето - Кошула-фустан | Trendseteri
Menu

Моден хит за ова лето – Кошула-фустан

Без ова парче нема до го поминете ова лето


Моделот кошула-фустан или „shirtwaister“ веќе неколку години ги освојува симпатиите на сите дами со стил, но ова лето слободно може да се каже дека ги краси излозите на речиси секој бутик.

Без разлика дали краток или долг, совршено ќе се вклопи во вашиот стајлинг, а зависно под пригодата идеално одговара и со балетанки, римјанки и високи потпетици. 

Не се устручавајте и на работното место да се појавите со него.

Погледнете неколку од нас одбрани модели