Dua Lipa со ново видео | Trendseteri
Menu

Dua Lipa со ново видео

Дуа Липа со „making of“ за новиот сингл „New Rules“


Дуа Липа, која е моментално заедно со Новак Џокович најпозната личност од Балконот сними спот за новата песна „New Rules“, за кој има и „making of“.

For the #NewRules video I really wanted to do something special, here’s a peek into the concept behind it

Posted by Dua Lipa on Sonntag, 16. Juli 2017

Девојката од Косово, со големи чекори гази на музичката сцена. Откако го лансираше синглот “Be the one“, младата пејачка вртоглаво почна да се искачува на светските топ листи. Липа е родена во Лондон  на 22 август во 1995 година.

Потекнува од  музичарско семејство на етнички албанци од Косово. Татко и бил бубњар од кого таа и го наследила талентот. По враќање на семјството во Приштина, Дуа Липа почнува да се занимава со моделство, а потоа и со пеење. Потпишува договор со позната британска продукција. За својата музика ќе изјави дека е во стилот на „дарк поп“. Денес таа е светски позната пејачка која има неколку песни во дует со најпознати светски ѕвезди како н.п. Шон Пол.

Погледнете те го снимањето на „New Rules“ и целосното видое