Бизнис стајлинг за урбани дами | Trendseteri
Menu

Бизнис стајлинг за урбани дами

Ангелот од Victoria’s Secret во урбан стајлинг без грешка

 

Низ улиците на Њујорк секојдневно поминуваат илјадници трендсетерки кои со своите модни комбинации го привлекуваат целото внимание на останатите минувачи, а една од нив е Елса Хоск. Познатиот ангел од Victoria’s Secret се појави во сензационален стајлинг кој ги обединува најактуелните трендови и најпосакуваните парчиња облека.

31- годишната манекенка ја спои класиката на урбан начин и покажа како деловниот аутфит може да изгледа скапо и префинето.