Бети Сикрет- Безвременска убавина | Trendseteri
Menu

Бети Сикрет- Безвременска убавина

Бети Цонева – Студио Сикрет

 

Сопственичката на салонот за убавина „Студио Сикрет“ Бети Цонева одсекогаш важела за жена која внимава на својот изглед. Во последно врема, таа го промени имиџот следејки ги модните трендови, секако кога е во прашање шминката и  фризурата. Иако има нејзин салон за убавина, Бети не ги заобиколува врвните стилисти како на пример легендарниот шминкер Зоки Шурбевски, кој е одговорен за промената на нејзиниот имиџ.

Зеленооката убавица обично  денски се облекува кежуал, но навечер  на излегување знае да изненади со некој сески и  елегантен фустан и високи потпетици. Велат дека жената која се негува,најубава во средните  години , а доказ за тоа е токму Бети која денес изгледа совршено и секси.

14590456_1334860566538739_8930059572189476707_n13103351_10206787346623491_1036240587483165497_n13307219_1209248899099907_1323220114185910456_n13528957_1229892137035583_1219814772558029749_n12933014_1173818222642975_5937077286907121811_n12548847_1116535241704607_7310141926374364437_n